Dikey işleme merkezlerinde yaygın olarak kullanılan takım magazinleri, kova şapka tipi takım magazini ve disk tipi takım magazinidir. İkisi arasındaki özellikler ve farklılıklar nelerdir?

June 21, 2022

hakkında en son şirket haberleri Dikey işleme merkezlerinde yaygın olarak kullanılan takım magazinleri, kova şapka tipi takım magazini ve disk tipi takım magazinidir. İkisi arasındaki özellikler ve farklılıklar nelerdir?

hakkında en son şirket haberleri Dikey işleme merkezlerinde yaygın olarak kullanılan takım magazinleri, kova şapka tipi takım magazini ve disk tipi takım magazinidir. İkisi arasındaki özellikler ve farklılıklar nelerdir?  0

Kova şapka tipi alet magazininin avantajları: yüksek maliyet performansı, basit yapı, küçük seri üretime uygun;Tip alet magazininin bakımı ve bakımı basit ve kullanışlıdır;Dezavantajları: Takım değiştirme hızı yavaştır (8-10S);Alet sapı alet magazinine yerleştirildiğinde, konik yüzey açık ve korumasızdır ve konik yüzey kire yapışması kolaydır ve doğrudan aletin tekrarlanan kurulumunun doğruluğunu etkiler;takım magazini, makine her açıldığında "sıfıra döndürülmelidir".850 İşleme Merkezi (Şekil) 850 İşleme Merkezi Disk tipi takım magazini Manipülatör takım magazini olarak da bilinen disk tipi takım magazini her yerde farklı şekilde anılır ama hepsi aynıdır, hepsi disk tipi takım magazinidir .

hakkında en son şirket haberleri Dikey işleme merkezlerinde yaygın olarak kullanılan takım magazinleri, kova şapka tipi takım magazini ve disk tipi takım magazinidir. İkisi arasındaki özellikler ve farklılıklar nelerdir?  1

Disk tipi takım magazininin avantajları: Takım değişimi hızlı ve güvenilirdir (2-4S);Takım cebi numarası ve takım numarasının hafızası CNC sistemi tarafından kalıcıdır ve takım magazini, kapatıldıktan sonra "sıfıra dönmeden" kapanmadan önceki orijinal durumuna geri yüklenebilir.durum.Dezavantajları: karmaşık yapı ve yüksek fiyat;zahmetli bakım, yağlama ve soğutma için alet magazininin kam kutusunun düzenli olarak dişli yağı ile değiştirilmesi gerekir;disk tipi takım magazini, yüklü takım takım magazininin taşıma kapasitesini aştığında, takımın ağırlığı üzerinde son derece katı kısıtlamalara sahiptir Takımın uzunluğu belirtilen boyutu aşarsa, takım kolaylıkla takımdan dışarı fırlayacaktır kolayca kazalara neden olabilecek dergi;disk tipi alet magazini ayrıca aletin uzunluğu üzerinde belirli kısıtlamalara sahiptir.Alet magazinine ve alete zarar verir.