Dikey işleme merkezleri için bakım gereksinimleri

June 14, 2022

hakkında en son şirket haberleri Dikey işleme merkezleri için bakım gereksinimleri

1. Dikey işleme merkezinin görünüm bakımı: makinenin iç ve dış yüzeyini temiz tutun.Makinede, tezgahta ve üç eksenli teleskopik kapakta bulunan demir talaşlarını, yağ lekelerini ve diğer çeşitli eşyaları başlıca çıkarın.

4. Dikey işleme merkezinin elektrik dolabının bakımı: Soğutma fanının düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin ve fan ve filtre ağındaki toz ve kalıntıları zamanında temizleyin.5. Hava kaynağı bakımı: pnömatik kontrol sisteminin basıncının normal olup olmadığını, hava kaçağı olup olmadığını kontrol edin ve boru hattını düzgün tutun.

6. Dikey işleme merkezinin yağlama yağı bakımı: mil yağı soğutma tankının yağ miktarını ve işin normal olup olmadığını kontrol edin, zamanında soğutma yağı ekleyin;Kılavuz rayın yağlama yağı kabinindeki yağ miktarını kontrol edin.Yağ miktarı yetersiz ise yağlama yağı zamanında eklenmelidir.

7. Dikey işleme merkezi hidrolik yağı bakımı: yağ deposu hidrolik pompasının anormal gürültü olup olmadığını kontrol edin, çalışan yağ seviyesi normal, hidrolik yağı zamanında ekleyin, boru hattı ve eklemler sızdırıyor, manometre basıncı normal.

8. Çevredeki alanın bakımı: ekipmanın etrafındaki demir talaşları ve çeşitli eşyaları her gün temizleyin, çevredeki alanı temiz ve düzenli tutun ve iş parçasını düzgün bir şekilde yerleştirin.